Doma dārzā jau ceturto gadu norisināsies starptautiskais laikmetīgais dejas festivāls “Laiks dejot”

18. jūnijā plkst. 21:00, starptautiskā laikmetīgā dejas festivāla “Laiks dejot” ietvaros, sadarbojoties ar biedrību „Ascendum” un sabiedrisko kustību „Mans Doms”, Doma dārzā notiks divas dejas izrādes.

Izrāde “Par viņu” ir horeogrāfa un dejotāja Jāņa Putniņa skatījums uz "es" un "mēs" attiecībām – par izvēli piekrist, nepiekrist, sekot vai būt vienam. Tā tapusi, iedvesmojoties no Džuditas Batleres postfeminisma garā sarakstītā, lielu rezonansi raisījušā darba “Dzimtes nemiers”. Ar izrādi skatītājs tiek aicināts izvērtēt to, kas ir "sievietes"? Vai ir iespējams formulēt vai atrast universālus parametrus, kas viņas raksturotu?

Savukārt otra, horeogrāfes un dejotājas Elīnas Lutces un vizuālās mākslinieces Kristas Dzudzilo laikmetīgās dejas izrāde “Korpuss”, atspoguļos ķermeņa kustība ir valodu. Ķermenis kustas un veidojas komunikācija ar vidi, savu vai citu ķermeni. Šī komunikācija ir apzināta, bet daudz tajā ir automātiska. Ķermenis ir pakļauts ierobežojumiem, un cilvēks ir pieradis pie tiem, tie kļūst par daļu no tā un daļu no ķermeņa valodas. Abām māksliniecēm sadarbojoties, iepriekš tapuši arī citi projekti.

Šogad starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls „Laiks dejot” no 17. – 21. jūnijam ar devīzi „Mans ķermenis ir mana seja” vēlas pievērst uzmanību dejas galvenajam izteiksmes līdzeklim – ķermenim. „Laiks dejot 2015” piedāvā Ķīnas, Lietuvas, Luksemburgas, Rumānijas un Latvijas mākslinieku dejas izrādes, kā arī meistarklašu un lekciju programmu. Festivāls aizsācies 1998. gadā kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari.

Ar visu šī gada festivāla deju izrāžu programmu iespējama iepazīties www.dance.lv .

Biļešu cena: EUR 7.00. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs, kā arī internetā.

Uz tikšanos Doma dārzā!

Lūdzam skatītājus ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Foto:Artūrs Jasinskis

 

twitter

Seko mums twitter »