“MANS DOMS” ATKLĀJ LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS KOLEKCIJAS IZSTĀDI PEDVĀLES BRĪVDABAS MĀKSLAS MUZEJĀ

 

Projekta "Mans Doms" organizatori ļoti atvainojamies visiem, kas plānoja apmeklēt Voldemāra Johansona radošo darbnīcu bērniem "KAS IR MEDIJU MĀKSLA?. Tehnisku iemeslu dēļ darbnīca svētdien NENOTIKS!

 

18. JŪLIJĀ BIEDRĪBAS “ASCENDUM” SABIEDRISKĀ KUSTĪBA “MANS DOMS” ATKLĀJA LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS KOLEKCIJAS IZSTĀDI PEDVĀLES BRĪVDABAS MĀKSLAS MUZEJĀ, KAS IKVIENAM APMEKLĒTĀJAM BŪS PIEEJAMA APSKATEI LĪDZ 10. OKTOBRIM.

Fotogrāfs Nils Vilnis, gleznotājas Magone Boleiko, Anda Lāce, multimākslinieces Brigita Zelča – Aispure, Evelīna Deičmane, Laura Feldberga, multimākslinieks Arturs Bērziņš, mākslinieks Kristaps Ģelzis un komponists Ģirts Bišs, stikla māksliniece Marta Ģibiete un mediju mākslinieks Voldemārs Johansons ir radījuši izstādes un instalācijas Rīgas Doma dārzā sabiedriskās kustības „Mans Doms” ietvaros.

Rīgas Doma dārzs jau trīs sezonas ir kļuvis par pirmo atvērtā tipa brīvdabas mākslas galeriju pašā Rīgas sirdī, kur kopumā līdz šim ir notikušas vienpadsmit laikmetīgās mākslas izstādes. Pēc katras izstādes autori atsevišķus mākslas darbus dāvināja “Mans Doms” arhīvam, tādā veidā izveidojot vairāk nekā desmit dažādu – vizuālu un audiālu – mākslas darbu kolekciju. Sadarbojoties ar tēlnieku Ojāru Feldbergu, šīs kolekcijas darbi tiks prezentēti unikālā brīvdabas mākslas vietā – Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā, radot pieeju laikmetīgajai mākslai arī Kurzemes novadā muzeja 23. sezonā.

Saturiski izstādes darbi “runā” gan par pavisam ikdienišķiem jautājumiem, kā piemēram, Artura Bērziņa darbi no izstādes “Bez nosaukuma (veltītais laiks)”, kuros autors apspriež cilvēka atbildību par viņa darbu un pavadīto laiku pie tā vai fotogrāfa Nila Viļņa darbs ar modes blogeri Agnesi Kleinu no izstādes „Acis plaši aizvērtas”, kurā autors īpašā foto tehnikā apkopoja portretus ar cilvēkiem, kas guvuši sasniegumus savā darbības jomā.

Papildus tam, pirms izstādes muzeja informatīvajā centrā ikvienam iespējams noskatīties video intervijas ar visiem māksliniekiem, kas tapušas sadarbībā ar kultūras un pastāvīgas domas interneta žurnālu Satori.lv.

 

 

twitter

Seko mums twitter »