Doma baznīcas "Dzejkoncerts" pārtop audiogrāmatā

 

Ceturtdien, 22. jūlijā, ikviens tiek aicināts uz "NOASS" klāja plkst. 20:00, kur notiks biedrības "Ascendum" projekta "Mans Doms" pasākuma "Dzejkoncerts" audiogrāmatas prezentācija un grupas "Sigma" koncerts, lai silta vakara noskaņās ļautos dzejas un mūzikas savienošanās burvībai!

Mans Doms rīkotais "Dzejkoncerts" ir laimīga satikšanās, kas iesākās 2014. gada rudenī Doma baznīcā, grupai "Sigma" un septiņiem latviešu dzejniekiem (Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups) vienojoties kopīgā kalpojumā dzejas, mūzikas, dejas un pēkšņas, negaidītas apskaidrības dievībām. Lai arī skaņas un vārda attiecības ir bijušas pretrunu caurstrāvotas, grupas "Sigma" un dzejnieku kopdarbs ir lolots pierādījums mūzikas un dzejas satikšanās krustpunkta iespējai, nekādi nenodarot pāri augstākai kopīgai idejai un skaidriem, saprotamiem estētiskiem principiem. Šis albums ir tikai bikls mēģinājums saglabāt un nodot klausītājam daļu to sajūtu, kas pārņem dzejas un mūzikas dzīva izpildījuma laikā.


Jāņa Ozoliņa, Kaspara Lastovska un Uģa Eihvalda muzikālais kopdarbs - indie grupa "Sigma"
- pastāv jau 10 gadus, taču vēl joprojām no tā strāvo eksperimentāls gars, ļaujoties mūzikas, vizuālās mākslas un dzejas savienošanai daudzdimensiju mākslas darbos.

Tēlaina un inteliģenta mūzika pieaugušiem cilvēkiem, kas pamazām iznāk no "dziļas pagrīdes" - tā grupas "Sigma" daiļradi raksturo dzejnieks Kārlis Vērdiņš. 
Kā viens no ausīm tīkamākajiem lieciniekiem par iznākšanu no pagrīdes ir 11.martā prezentētais debijas albums "Sazaroto taku dārzs". 

Ieeja pasākumā bez maksas.

Grupa "Sigma" Doma baznīcā "Dzejkoncertā" 2014. gada 6. septembrī. Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis.

 

twitter

Seko mums twitter »